Pohyblivost v růstu, zátěži a stárnutí

Pohyblivost v růstu, zátěži a stárnutí

Rok 2011 vstoupil do historie vývoje psích krmiv. Kanadští výživoví odborníci prosadili a ověřili nový dokonalejší způsob výživy psů a uplatnili jej obohacením již dříve špičkového krmiva Nutram. Nebylo jednoduché tento poctivý koncept prosadit v době, kdy globální výrobci a obchodníci, pracující se svými nedávno ještě špičkovými značkami krmiv, jedou na vlně „optimalizací receptur“ pro snižování cen. Nezávislý kanadský výrobce Nutram Pet Products, Elmira, Ontario má naopak odvahu jít nekompromisně cestou kvality a zájmu zvířat. Okamžité kladné přijetí nových krmiv s KOMPLETNÍM ŘEŠENÍM na severoamerickém, japonském i vyspělém západoevropském trhu dokazuje, že starostliví a nároční chovatelé stále dávají přednost zlepšené kvalitě před náhražkami a slevami.

Kompletní řešení

Průlomový program KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ je připravený proto, aby upevnil celkové zdraví, prodloužil plnohodnotný život a zdokonalil pohodu psa tím, že poskytuje kromě kompletní výživy i další péči v pěti klíčových oblastech pomocí speciálních surovin – funkčních přísad. Funkční přísady jsou více než jen zdroj živin, jsou specificky zaměřené tak, aby zlepšily a udržovaly zdraví psa. Funkční přísady jsou z přírodních nechemických surovin. To, co u jiných krmiv nenajdete nebo jen částečně a jednotlivě v nejdražších specialitách, je v každém krmivu ve všech řadách nových Nutramů.

Psi velkých plemen a psi v pracovní zátěži jsou přirozeně náchylní k růstovým a zejména kloubním potížím. Artrotické změny páteře a kloubů a jejich bolestivost komplikuje život starším psům všech velikostí. Nutram se této problematice věnuje dlouho a intenzivně, učil svět používat už v devadesátých letech minulého století žraločí chrupavku. Dnes je vývoj o kus dál, do krmiv se běžně ze žraločích a jiných chrupavek používá už jen jejich modernější vysoce využitelný výtažek – chondroitin, glukosamin a MSM. Mnohem účinněji tak lze nyní mírnit problémy růstu i stárnutí kloubů a chrupavek nově odzkoušenými funkčními surovinami. Dnes víme, že žraloka překonává účinek novozélandské mořské mušle GLM, zejména v kombinaci s vybranými mořskými řasami.

Mušle (Green Lipped Mussel – GLM)

Schránka novozélandské zelenoústé (zelené pyskaté) mušle je zdrojem výborně využitelného chondroitinu a jeho derivátů. Také obsahuje unikátní směs esenciálních mastných kyselin a aktivních látek, podporujících vysokou akceptabilitu a zapracování takto přijatého chondroitinu do rostoucích nebo hojících se či opotřebovaných chrupavek a šlach. GLM pomáhá k dosažení zdravých kloubů a chrupavek, šlach i kožních derivátů (drápy), zlepšuje pohyblivost a celkovou aktivitu. Spolu s dostatkem glukosaminu signifikantně redukuje příznaky artritid, zejména záněty, otoky a bolestivost kloubů. U mladých zvířat podporuje zdravý vývoj a růst chrupavčitých tkání, v průběhu života urychluje hojení a pomáhá lépe se vypořádat s fyzickou zátěží. Starším jedincům zvyšuje pohyblivost a udržuje kondici (páteře a kloubů) do vysokého věku.

Mořská řada (Seaweed Meal)

Moučka z mořských řas je šetrně usušená z přírodní mořské řady, bohaté na alginátové polysacharidy (AOS), želatinózní rozpustnou vlákninu s probiotickým účinkem, koloidy a další aktivní látky. Řasa podporuje růst a působení dobrých mikroorganismů v trávícím systému, redukuje množení choroboplodných mikrobů, komplex v ní obsažených polyfenolů brání mikrobiálnímu růstu. V krmivu se používá nejen pro účinky rozpustné vlákniny (vliv na strukturu, posun i mikrobiologické vlastnosti tráveniny), ale také pro zvýšení účinku dalších přísad, například chondroitinu. Řasy jsou v současnosti předmětem intenzivního zájmu vědců a velkou perspektivou pro vylepšení výživy a zdraví člověka i zvířat.