Klíčové suroviny

V Nutramu vždy hledáme takové vědecky podložené inovace, aby měl Váš mazlíček stále kompletní a vyváženou stravu. Jsme hrdí na to, že vám můžeme představit celou řadu nový surovin, které poskytují nejen základní živiny pro vašeho domácího mazlíčka, ale také speciální péči v klíčových oblastech zdraví a pohody.

Suchá kompletní granulovaná krmiva řady Nutram jsou vyráběna ze surovin špičkové kvality, vhodných i pro lidskou spotřebu, s použitím nejnovějších šetrných výrobních metod. Cílem výrobce je dosáhnout nejvyšší možné kvality nejen z hlediska výživových vlastností, chutnosti a obsahu biologicky aktivních látek, ale i z hlediska minimálního zatěžování trávicího traktu psa.

 

Agáve

Agáve je organickým a velmi koncentrovaným zdrojem inulinu. Jedná se o přírodní produkt, který je minimálně zpracován a má skvělé prebiotické vlastnosti s minimálním dopadem na hladinu cukru v krvi. Inulin je také známý jako FOS - fruktooligosacharidy, které mají příznivý vliv na trávení.

 

Balíček bylin

Balíček bylin je zvláštní směsí zeleného čaje, máty, petržele, echinacei, ginkga a heřmánku, která v této kombinaci osvěžuje dech, uklidňuje trávící trakt a zvýrazňuje chuť.

 

Cizrna

Je vynikajícím zdrojem bílkovin a má vysoký obsah nerozpustné i rozpustné vlákniny. Cizrna má nízký glykemický index, proto je vhodnou alternativou pro bezobilné receptury.Je bohatá na minerály a vitamíny, jako je kyselina listová, která je především spojována s prevencí kardiovaskulárních onemocnění.


Echinacea

Užívaná se v bylinné medicíně pro mnoho svých přínosů. Echinacea prokazuje své antioxidační, protizánětlivé a antivirové schopnosti a je známá stimulací imunitního systému.

 

 

Extrakt z brusinek

Extrakt z brusinek je přírodním okyselovačem moči, který snižuje výskyt bakteriálních infekcí tím, že brání mikroorganismům v přichycení se na stěnách měchýře a odplavuje bakterie během močení.

 

Extrakt z čekanky

Extrakt z čekanky je zdrojem inulinu, prebiotika, které stimuluje činnost střev a zajišťuje zdravé trávení tím, že podporuje růst přátelských bakterií.

 

Extrakt z Měsíčku lékařského

Měsíček lékařský je považován za významné přírodní antibiotikum. Je lékem proti některým bakteriím, virům a kvasinkám v zažívacím ústrojí. Má schopnost uklidňovat centrální nervovou soustavu, zlepšovat činnost srdce a snižovat tlak krve. Extrakt z měsíčku se používá na nemoci jater a žlučníku, záněty močového měchýře a močových cest.

 

Ginkgo

Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) rozšiřuje cévy, tím umožňuje zlepšení průtoku krve. Zlepšuje tím zásobování všech částí těla živinami - zejména glukózou. V mozku dochází ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, čehož výsledkem je zvýšení koncentrace a celkové mentální svěžesti.

 

Glukosamin

Glukosamin pomáhá předcházet kloubním problémům a přispívá k vývoji zdravé chrupavčité tkáně. Glukosamin (hlavní součást chondroitinu tvořícího hmotu chrupavky), je ve vysoké koncentraci obsažen v chitinu. Chitin tvoří pevnou schránu těl mořských korýšů.

 

Chia

Chia semena (šalvěj hispánská) jsou největším známým zdrojem omega mastných kyselin (mezi semeny). Jedná se o bezlepkový produkt, který je z více než 99% čistý, a tudíž podstupuje minimální zpracování. 

 

Jehněčí maso

Jehněčí maso je kvalitní, vysoce stravitelný zdroj bílkovin, který poskytuje esenciální mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny a minerály pro stavbu svalstva, kondici srsti a energii. Má výbornou chuť a vůni, kterou zvířata milují. Je šetrné k trávícímu systému a vyhovuje většině hypersenzitivních psů.

 

Kachna

Kachna je výborným zdrojem bílkovin a obsahuje Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny.

 

Kapusta

Kapusta se řadí na jednu z nejvyšších úrovní jako zdroj antioxidantů, který mezi zeleninou najdeme, mimo to je výborným zdrojem vitamínu C, železa a vápníku, kromě řady dalších živin. Kapusta je na vzestupu žebříčku oblíbenosti, a to díky svojí vysoké nutriční hodnotě.

 

Krabí maso

Humří a Krabí maso je lahodnou směsí uvařeného humra a kraba, rozemletého na jemnou konzistenci. Bohaté na esenciální mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Kočky milují tu chuť.

 

Krůta

Krůtí maso má vyšší podíl bílkovin a méně tuku než kuře, takže je velmi snadno stravitelné. Je zdrojem selenu, který podporuje zdravý imunitní systém. Díky vysokému obsahu zinku má blahodárný vliv na fyzický vývoj dospívajících psů. Krůtí maso také obsahuje vitamín B12, který zabraňuje chudokrevnosti a podporuje nervový systém.

 

Kuře

Kuře je základní surovina krmiv Nutram. Je skvělým zdrojem bílkovin, které dodávají přitažlivou vynikající chuť, esenciální mastné kyseliny, vitamíny a minerály, přispívající k vyrovnané a kompletní výživě. Tato vysoce kvalitní surovina, v potravinářské kvalitě, z kontrolovaných zařízení, podporuje zejména vývoj svalů a vitalitu.

 

Lněné semínko

Lněné semínko je jedním z nejbohatších zdrojů omega mastných kyselin, které stimulují imunitní systém a přispívají ke zdraví kůže a zářivé srsti. Lněné semínko také obsahuje nepostradatelné vitamíny a minerály.

 

Losos

Kanadský losos a lososový olej jsou bohaté na omega mastné kyseliny, včetně DHA, důležité pro vývoj mozku a očí mladých zvířat. Losos a lososový olej poskytují skvělou chuť a vůni, podporují imunitní systém a přispívají ke zdravé pokožce a zářivé srsti.


Máta

Pomáhá uklidňovat žaludek a zlepšuje trávicí procesy. Také je používána pro osvěžení dechu a pro svou chuť pocházející z éterických olejů, zejména mentolu.

 

 

Mořská řasa

Mořská řasa (Seaweed Meal) podporuje růst a působení dobrých bakterií ve trávícím systému, redukuje množení choroboplodných mikrobů. Komplex v ní obsažených polyfenolů brání růstu patogenů. Poskytuje želatinózní rozpustnou vlákninu (AOS) s nebiotickým účinkem, koloidy a další aktivní látky. Ovlivňuje mikrobiologické prostředí střeva, mechaniku posunu potravy (účinně působí proti zácpě), poskytuje speciální živiny, je potravinou budoucnosti.

 

Mušle

Novozálandská mušle (Green Lipped Mussel, GLM) je zdrojem výborně využitelného chondroitinu. Spolu se směsí dalších v ní obsažených aktivních látek podporuje vysokou akceptabilitu a vestavění chondroitinu do rostoucích, hojících se nebo opotřebovaných chrupavek, redukuje příznaky artritid, udržuje kondici (páteře, kloubů, šlach) do vysokého věku. Zlepšuje pohyblivost a celkovou aktivitu, zejména při současném podávání mořské řasy.

 

Ovesná vláknina

Ovesná vláknina je zdrojem stravitelné vlákniny a navíc má schopnost mechanicky čistit zuby, pokud je správně zapracovaná (směr vláken) do extrudovaného krmiva. Speciálně vybraná a uspořádaná dlouhá vlákna zajišťují mechanické čištění. Odstraňování zubního plaku s bakteriemi omezuje tvorbu zubního kamene a potlačuje zápach.

 

Petržel

Známá jako čistič krve a pro své diuretické (močopudné) vlastnosti. Podporuje zdraví orgánů a chrání tělo proti žloutence. Pozitivně působí na trávení a přispívá ke zdraví ústní dutiny.

 

Pískavice

Pískavice je bylina rostoucí po celém světě a je známá tím, že stimuluje trávicí procesy a chrání střevní stěnu. U zvířat byly zjištěny její anti-diabetické vlastnosti, protože prokazatelně snižuje hladinu cukru v krvi. Mimo to poskytuje chuť, kterou kočky milují. 

 

Pstruh

Pstruh obsahuje vysoké procento lehce stravitelných kvalitních bílkovin a nechybí v něm ani omega 3 mastné kyseliny, které pozitivně působí na srdce a cévy. Je také zdrojem vitamínů A i B1, vápníku, fosforu, železa a jódu.

 

Psylliová vláknina

Psylliová vláknina z jitrocele je rozpustná vláknina se schopností vytvářet gel, který podporuje zdraví trávicího traktu. Psylliová vláknina ve střevech částečně fermentuje, pozitivně ovlivňuje stravitelnost a získávání živin díky kladnému vlivu na mikroflóru ve střevě.

 

Quinoa

Jedná se o stále více populárnější jídlo, quinoa NENÍ obilí! Semena quinoi jsou bezlepková, s vysokým obsahem bílkovin, bohatá na živiny a mají nízký glykemický index. Je vysoce stravitelným zdrojem vitamínů a minerálů, jako je vápník, fosfor, železo, vitamín E, kyselina listová a betakaroten. Quinoa je také vynikající zdroj bílkovin, a to díky optimálnímu obsahu aminokyselin a kompletním aminokyselinám.

 

Rýže

Vysoce stravitelný zdroj energie, který zajišťuje skvělou chuť. Šetrný k trávicímu systému a je tedy ideální pro zvířata s citlivým zažíváním.

 

Sójová bílkovina (Izolát)

Izolát nebo hydrolyzát sóji je vysoce stravitelný zdroj aminokyselin úspěšně využívaný k pomoci hypersenzitivním nebo alergickým zvířatům. Tento zdroj bílkovin je technologicky rozložen na menší peptidové části, které jsou lépe stravitelné a tak méně pravděpodobně způsobí podráždění žaludku.

 

Sušená celá vejce

Vynikající zdroj vysoce kvalitních bílkovin a esenciálních mastných kyselin, které dodávají lahodnou chuť. Vejce poskytují vyvážený a kompletní obsah aminokyselin, které podporují růst a vývoj svalů.

 

Špenát

Špenát je bohatým zdrojem antioxidantů a nezbytných vitamínů a minerálů. Špenát je dobrým zdrojem přírodního vitamínu K, důležitého pro správnou srážlivost krve.

 

Vláknina z hrášku

Hrách je výborná surovina do krmiv, s vysokým obsahem bílkovin. Je velmi dobrým zdrojem draslíku a vitaminu B. Ze složitých komplexů uhlohydrátů, které hrách obsahuje, se uvolňuje energie postupně. Hrách je i dobrým zdrojem kyseliny listové a vitaminu K1, který aktivuje osteokalcin, potřebný pro zdravé kosti. Hrách je velmi dobrým zdrojem železa (tvorba krvinek) a vitaminu C, který tělo ochraňuje před volnými radikály.

 

Yucca Schidigera

Snižuje zápach z výkalů. Její účinné látky zároveň pomáhají předcházet artritidě a potížím zažívacího traktu. Je také zdrojem vysokého množství vitamínu A, C a komplexu vitamínů B, vápníku, fosforu, sodíku, železa, manganu a mědi ve snadno vstřebatelné formě. Má značnou schopnost vyplavovat z těla škodliviny, toxické látky i zbytky vlastní látkové výměny organismu. Má příznivý účinek při léčbě zánětlivých stavů, například záněty kloubů jiného původu či záněty střev. Yucca výrazně snižuje hladinu cholesterolu, podporuje jaterní funkce a funkci imunitního systému.

 

Borůvky, maliny a ostružiny

Borůvky, maliny a ostružiny jsou pěstovány v Britské Kolumbii a jsou silnými přírodními antioxidanty. Ostružiny jsou důležité pro posílení imunitního systému a mají příznivý vliv na srdce a zdraví pokožky.